Hakkında

1958 yılında Konya’nın Bozkır ilçesi Armutlu köyünde doğdu.

İlkokulu 1970 yılında Armutlu Köyü İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Konya’ya yerleşti.

1973 yılında Konya Mevlana Ortaokulu’ndan, 1976 yılında Konya Gazi Lisesi’nden, 1982 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1984 yılından bu yana Konya il merkezinde serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Özer, 1991 yılında amacı eğitim ve sağlık olan, Bozkırlılar Vakfı Konya Şubesinin  kurucu Başkanı olarak 2000 yılına kadar görev yapmıştır. Bu süre içinde başkanı olduğu Bozkırlılar Vakfı, 100’ün üzerinde köye her defasında asgari 10 doktor, 1 diş hekimi ve yeteri kadar ilaçla giderek sağlık taramaları yapmış, yüzlerce fakir, ihtiyaç sahibi ve bu sebeple okumak isteyip te okuyamayan öğrencinin köylerinden getirilerek üniversite eğitiminin sonuna kadar kendilerine eğitim desteği vermiştir. Bozkırlılar vakfı bu hizmetlerini halen sürdürmektedir.

Özel radyo ve televizyonların açılmasıyla birlikte Konya’da 1991 yılında Kontv’nin kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Özer, basın hayatına KONTV ile katıldı. Akabinde MİRAJANS reklam ajansının kurucu yönetim Kurulu Başkanı olan Özer, daha sonra Konya’nın ilk yerel Radyosunu olan 99.5 KONYAFM radyosunu akabinde de 01.06.1949 tarihinden beri yayında olan YENİ KONYA GAZETESİ’ni Anmeg Yayın Grubuna dahil etti. 2000 li yılların başında internet medyasının gelişmesiyle konhaber.com, belge.com.tr ve yenikonya.com.tr isimli 3 adet internet haber sitesinin kuruluşunda bulundu. 

Yayın Grubunu vakfa dönüştürme çalışmaları kapsamında 02.06.2011 tarihli Mahkeme kararıyla kısa adı ANMEG VAKFI olan ANADOLU MEDYA VAKFI kurucusu oldu. Özel radyo ve televizyonlarla alakalı 3984 ve sonrasında 6112 sayılı kanunlardaki “vakıfların televizyon ve radyo yayını yapma yasağının” kaldırılması için yirmi yılı aşkın zaman mücadele etti ve bu yasak kalktı. Yasak kalkınca başta Kontv, Mirajans, Yeni Konya Gazetesi olmak üzere yayıncı şirketlerin kendi üzerinde bulunan tüm hisselerini kurucusu olduğu Türkiye’nin İlk Medya Vakfı olan ANMEG ANADOLU MEDYA GRUP VAKFI (Anmeg Vakfı)’na hibe etti. Ahmet Özer Anmeg Vakfının Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca diğer kuruluşların da başlangıçlarından bu yana kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. Bu kuruluşların tamamı, Türkiye’ de planı, büyüklüğü, akıllı bina olması, dünya standartlarında kapalı stüdyoları ve büyük bahçe stüdyoları olan medya binası olarak adından söz ettiren ve Nisan 2014 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan ANMEG Anadolu Medya Grup Kontv hizmet binasını içerisinde hizmet vermektedir.
     
Sürekli sarı basın kartı sahibi olan Ahmet Özer, Halter Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyesidir.

Hakkında